Po kilku latach niebytu do Kętrzyna wróciły trzydniowe obchody dni miasta. To będą trzy dni pełne muzyki, humoru oraz atrakcji dla najmłodszych .

Obchody Dni Kętrzyna rozpoczęły się wczoraj (5 lipca)  i trwać będą do niedzieli włącznie.  Zapoczątkowała je uroczysta parada miejska prowadząca z parkingu przy ul. Traugutta do Amfiteatru gdzie przywitał wszystkich Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka przekazując symbolicznie  mieszkańcom  klucze do miasta. Tutaj też obchody Dni Kętrzyna zainaugurował hymn miasta w wykonaniu Studia Wokalnego „Sukces”.

–  Po kilku latach wznawiamy Dni Kętrzyna.  Życzę państwu wspaniałej zabawy. Bawcie się dobrze – zwrócił się do wypełnionego widzami niemal  do ostatniego miejsca Amfiteatru burmistrz  Kętrzyna  Ryszard Niedziółka.

To właśnie w Amfiteatrze i w jego otoczeniu na uczestników parady i licznie przybyłych mieszkańców czekało wiele  atrakcji.  Plac Zabaw przy ul. Kajki zamienił się w miasteczko dla całych rodzin. Natomiast wieczorem widzowie mieli prawdziwą  muzyczną ucztę w towarzystwie najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiej estrady. Na scenie pojawił się znany szczególnie starszej publiczności zespół „Czerwone gitary” , który od ponad 50-ciu lat wzrusza swoimi piosenkami, a ich przeboje jak chociażby : “No bo ty się boisz myszy”, “Ciągle pada”  czy “Płoną góry, płoną lasy” śpiewa już trzecie pokolenie Polaków . Nic więc dziwnego, że zespół porwał do wspólnej zabawy  i  wspólnego wykonywania wielu znanych utworów wszystkich widzów.

Po ‘Czerwonych gitarach” przed kętrzyńską publicznością zaprezentował się  Andrzej Piaseczny, charyzmatyczny artysta obdarzony nieprzeciętnym, ciepłym głosem, który w ciągu kilku lat stał się czołową postacią krajowej sceny muzycznej. Artysta należy bowiem do czołówki polskich wokalistów i autorów tekstów specjalizujących się w szeroko pojętej muzyce pop. Gospodarzami i zarazem konferansjerami piątkowego wieczoru, byli znani chociażby ze srebrnego ekranu  Grzegorz Halama oraz Mariusz Korpoliński.

Mimo dość chłodnej tego wieczoru aury  kętrzyński amfiteatr przeżył prawdziwe oblężenie widzów. Ci, dla których koncerty gwiazd nie były najważniejsze mieli również do dyspozycji miejsca w pobliskim ogródku piwnym.

Dzisiaj (sobota)  przed nami  kolejny dzień atrakcji, a wśród nich między innymi zaprezentują się:  „Projekt Legendy” czyli kwartet, który objawił się na muzycznej scenie Kętrzyna po raz pierwszy w roku 2017. Tworzą go doświadczeni muzycy związani z zespołami Synkopa i Dr Watt, Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem , oraz zespół HAPPYSAD , który powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej i od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów.

fj