Pod takim hasłem ruszyła półkolonia w Szkole Podstawowej nr 1 w Kętrzynie, w której uczestniczy 45 dzieci w wieku 7-12 lat.

W czasie dwóch tygodni przewidzianych jest mnóstwo różnych atrakcji: zajęcia rekreacyjne na basenie, w kręgielni, zabawy integracyjne w Bajkowej Krainie, zajęcia plastyczne, sportowe, wycieczka edukacyjna  do Bartnika Mazurskiego, podróż do przeszłości podczas Jarmarku Jakubowego. Dzieci wezmą udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej, komunikacji interpersonalnej, zapobieganiu agresji. Bardzo ważnym i aktualnym tematem jest bezpieczeństwo dzieci w sieci, dlatego wszyscy półkoloniści odbędą warsztaty w ramach ogólnopolskiej akcji „ Sieciaki na wakacjach”. Celem akcji jest edukacja dzieci w zakresie reagowania na zagrożenia w internecie oraz możliwość ich unikania. Podczas warsztatów przeprowadzonych przez wychowawców uczestnicy poznają zasady bezpiecznego korzystania z sieci, ochrony prywatności, dbania o swój wizerunek w internecie a także dowiedzą się jakie zagrożenia mogą być związane ze znajomościami online oraz kim są hejterzy. O bezpieczeństwie podczas wakacji rozmawiali z dziećmi również  funkcjonariusze Komendy  Powiatowej Policji w Kętrzynie. Pani Katarzyna Zach i pan Grzegorz Gasior przypomnieli o ważnych zasadach ruchu drogowego, rozmawiali o właściwym zachowaniu podczas kąpieli w wodzie, przypomnieli numery alarmowe oraz powtórzyli z dziećmi, w jaki sposób wzywać pomoc.

Za nami już kilka wspólnie spędzonych dni, wspólnie wypracowane kontrakty grupowe, nazwy grup. Przed nami wiele planów, wiele przeżyć. Wszyscy bardzo cieszymy się na ten wspaniały czas.

Agnieszka Dziemiańczyk