27 lipca w ramach imprez sportowo-kulturalnych zorganizowanych przez MOSiR Bartoszyce, oprócz zawodów dla najmłodszych: deskorolka/BMX/, hulajnoga ZNX, warsztaty tańca dancehall dla najmłodszych itp. odbyły się mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce.

Udział w nich wzięło ponad 40 zawodników z 8 ośrodków sportowych gdzie ta dyscyplina cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży.  Ze względu na obowiązki w stosunku do pracodawców  kilku zawodników z naszego miasta nie mogło uczestniczyć w zmaganiach. Reprezentowali nas jedynie dwaj zawodnicy. Poziom zawodów był bardzo wysoki, o czym mogą świadczyć ciężary dźwigane przez najlepszych. I tak Kamil Śrutkowski z Węgorzewa wycisnął 250 kg, Marak Makarewicz z Bartoszyc – 230 kg. Nasi zawodnicy uporali się z dużo mniejszymi ciężarami. Marek Stefaniak wycisnął 115 kg, Jan Wiszomirski 100 kg. Wystarczyło to do zajęcia odpowiednio drugiego i trzeciego miejsca w swojej kategorii wiekowej i wagowej.

Następne zmagania odbędą się w połowie sierpnia w Orzyszu i liczymy na liczniejsze uczestnictwo zawodników z naszego miasta.

ms