18 lipca kolejnych 62  absolwentów Wydziału Zamiejscowego w Kętrzynie Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie, odebrało dyplomy ukończenia studiów I stopnia.

Wczoraj, 18 lipca  w Wydziale Zamiejscowym Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Kętrzynie kolejny  raz   odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla 62  tegorocznych absolwentów uczelni, którzy ukończyli studia licencjackie na kierunkach: administracja, pedagogika i ekonomia.

Uroczystość, która tradycyjnie rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru uczelni oraz odegrania hymnu państwowego zaszczyciła swoją obecnością  JM Rektor dr Agnieszka Górska  wraz z Senatem WSIiE TWP.

Jak przystało na tak ważną chwilę, były gratulacje i życzenia skierowane do absolwentów. Nie zabrakło także podziękowań dla pracowników naukowych  i administracyjnych Wydziału Zamiejscowego.

– Jestem przekonana, że nie był to dla was czas stracony, a wiedza którą zdobyliście zaowocuje w przyszłości. (…) Wykorzystujcie tą wiedzę,  energię i potencjał, który jest w was. Bądźcie odważni i nieszablonowi ,realizujcie marzenia,  szanujcie innych i nie wykluczajcie tych, którzy  są obok was – zwróciła się do absolwentów rektor uczelni dodając jednocześnie, że Wkrótce WSIiE TWP czekają istotne zmiany : – Uczelnia wkracza odważnie w kolejny etap rozwoju. Od nowego roku akademickiego nastąpi włączenie WSIiE TWP do Olsztyńskiej Szkoły Wyższej. Będzie to początek nowej jakości, która otworzy nowe możliwości i spowoduje zwiększenie atrakcyjności uczelni w regionie jak i w kraju.

Uroczystości wręczenie dyplomów absolwentom towarzyszyły także inne nie mniej miłe chwile. Najlepszych studentów, którzy w trakcie 3-letnich studiów osiągnęli najwyższe wyniki, przygotowali bardzo dobrą pracę licencjacką, a ich egzamin dyplomowy został wysoko oceniony  władze uczelni uhonorowały nagrodami. Nagrodzeni absolwenci to:  Marlena Lutarewicz, Magdalena Kulesza, Katarzyna Sadowska, Agnieszka Pliszko, Anna Ślesińska, Małgorzata Ciesielska, Aneta Żukowska, Dorota Sołtaniuk, Anna Dudkiewicz – Wawrzos, Edyta Girulska, Katarzyna Markiewicz i Magdalena Nikoniuk.

Wyróżnienia i nagrody otrzymali także pracownicy kadry naukowej i administracyjnej. Nie zabrakło także gratulacji i życzeń dla absolwentów  oraz kadry naukowej od samorządu powiatowego i miejskiego, a także podziękowań i symbolicznych kwiatów ze strony absolwentów.

Uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów zakończyło odprowadzenie sztandaru szkoły oraz studencka pieśń hymniczna śpiewana zazwyczaj w czasie uroczystości akademickich – Gaudeamus igitur („Radujmy się więc”).

fj