Drugi dzień, a zwłaszcza wieczór „Dni Kętrzyna”, mimo nieco zmiennej pogody bynajmniej nie przeszkodził mieszkańcom w miłym spędzeniu sobotniego wolnego dnia. W miarę upływu czasu kętrzyński amfiteatr zaczął się wypełnić widzami, które swoje apogeum osiągnęło po godzinie 20.00, kiedy to kończył swój występ Szymon Wydra z zespołem  Carpe Diem  a do koncertu przygotowywał się zespół  HAPPYSAD.

Sobota była drugim z kolei  dniem w ramach odbywających się Dni Kętrzyna. Była to bez wątpienia również bardzo udana ( szczególnie dla młodych mieszkańców grodu nad Gubrem) sobota.

Już o godz. 17.00 jako pierwsi na scenę wyszli  muzycy związani z kętrzyńską lokalną sceną artystyczną niemal od… zawsze. Dwóch z nich tworzyło legendarną Synkopę, pozostała dwójka jest dobrze znana z Dr Watta. Mowa tu oczywiście o obecnym zespole  „Projekt Legendy” czyli kwartecie, który objawił się na muzycznej scenie Kętrzyna w roku 2017. Dzisiaj tworzą go: Paweł Bieleckii Paweł Korol (obaj Dr Watt) oraz Waldemar Rudziński i Roman Szymanowski(obaj Synkopa). Mimo, że niewielki deszcz, przypominający co chwila o swoim istnieniu,  wprowadzał  wśród potencjalnej publiczności trochę zamieszania, to jednak w miarę upływu czasu miejsca w amfiteatrze zaczęły się systematycznie wypełniać. Swoje apogeum osiągnęło około  godziny 20.00, kiedy to kończył występ Szymon Wydra z zespołem  Carpe Diem .  Co warto podkreślić, artysta będący jednocześnie znawcą polskiej piłki nożnej,   od Kętrzyna otrzymał upominki, a jednym z nich był  szalik klubowy KKS „Granica”. Widzowie zaś żądając bisów nie pozwolili artyście na szybkie zejście ze sceny.  W tym czasie do koncertu przygotowywał się zespół  HAPPYSAD. Mimo dobrze zapowiadającego się programu i wypełnionego po brzegi amfiteatru,  władanie Dniami Kętrzyna przejął dość intensywny deszcz. Nie przeszkodziło to jednak widzom, którzy  najwyraźniej byli przygotowani  na spotkanie z kapryśną tego wieczoru naturą.

Obecnym w amfiteatrze nie pozwolili się również nudzić prowadzący  tegoroczne Dni Kętrzyna czyli Grzegorz  Halama i Mariusz Karpoliński  organizując  (wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Pionier” obchodzącą 60-lecie swojego istnienia) szereg konkursów zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Zapewne satysfakcji nie brakowało również dla najmłodszych mieszkańców . Tradycyjnie w pobliżu głównego obiektu mogli oni skorzystać z wielu atrakcji adekwatnych do ich  wieku.

Przed nami trzeci i zarazem ostatni z Dni Kętrzyna. Rozpocznie się on  o godz.16.00 propozycją dla najmłodszych mieszkańców Kętrzyna  –  muzycznym Show dla dzieci w wykonaniu grupy Tulinki Band Show . Tulinki, czyli śpiewające pluszowe gwiazdy z telewizji, które jeżdżą po Świecie, zawitają do Kętrzyna aby tulić się do dzieci i śpiewać razem z nimi tulinkowe nutki. Obchody Dni Miasta zakończy natomiast muzyczno- taneczne show w wykonaniu Stefano Terrazzino, włoskiego tancerza, aktora i wokalisty, który chętnie przybliży kulturę włoską i podzieli się radością płynącą z tańca i muzyki .

fj