Niestety,  z pogodą nie ma żartów. Potrafi ona popsuć każdą imprezę chyba, że jej uczestnicy nie poddadzą się . Tak  było podczas trzeciego (ostatniego) dnia święta miasta czyli Dni Kętrzyna.

Wprawdzie podczas imprezy, w czasie przeznaczonym dla dzieci na chwilę zaświeciło słońce a  Tulinki zapewniły im świetną zabawę,  to po niespełna godzinnych harcach niezbędne okazały się parasole. Na szczęście dzieci i ich rodzice dotrwali do końca programu biorąc udział w licznych konkursach i zabawach.

Niestety,  początek koncertu zespołu Pulse Genartion , którego występ poprzedził krótki występ chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku,  z uwagi a deszcz nie cieszył się już zbyt dużą frekwencją mieszkańców. Na szczęście to tylko początek, bo wystarczyła  bezdeszczowa chwila, aby amfiteatr zaczął się bardzo szybko wypełnić  widzami. Do dalszej zabawy w oczekiwaniu na koncert Stefano Terrazzino  zachęcił widzów dyrektor KCK Bartłomiej Zdanowicz wykonując osobiście kilka znanych piosenek polskich artystów czym bez wątpienia  bardzo pozytywnie zaskoczył wiele osób. Natomiast wspaniałe show i koncert gwiazdy włoskiej piosenki , który porwał widzów do wspólnej zabawy poprzedził jeszcze jeden akcent , kiedy na scenie pojawili się burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka wraz z zastępcą Maciejem Wróblem.

– Dziękuję  Państwu za obecność i za to, że świetnie się bawiliście, a także  za wasz uśmiech towarzyszący trzem dniom kętrzyńskiego święta. Wprawdzie trochę pogoda próbowała popsuć szyki ale nie daliśmy się jej – podziękował obecnym w amfiteatrze burmistrz Ryszard Niedziółka.

Z kolei jego zastępca Maciej Wróbel dodał:-  Już dzisiaj zastanawiamy się, czym was zaskoczyć za rok. Mamy na to „niecny” plan ale jeszcze go nie zdradzimy – wyjawił. Jaki to plan? Okaże się za rok.

Zastępca burmistrza poinformował także, że wkrótce na licytację dla Kingi Kołakowskiej zostanie  przekazany  plakat z autografami artystów, którzy wystąpili na Dniach Kętrzyna.

Mimo  wielokrotnych „pojedynków” z  kaprysami pogody, trzydniową imprezę Dni Kętrzyna należy uznać za bardzo udaną.  Jej organizatorzy zadbali o to,  aby kętrzynianie bez względu na wiek znaleźli coś, co wybudziło ich zainteresowania i niosło ze sobą wiele radosnych chwil pozwalając tym samym  mile spędzić ten lipcowy weekend.

Fj