Po raz kolejny kętrzyńscy policjanci spotkali się z osobami przebywającymi w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie. Funkcjonariusze rozmawiali z podopiecznymi na temat bezpieczeństwa, natomiast dzieci i młodzież miały okazję zobaczyć sprzęt służbowy i poznać tajniki służby w Polskiej Policji.

W poniedziałek (29.07.2019) policjantki z kętrzyńskiej komendy rozmawiały z pracownikami i podopiecznymi Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców. Spotkanie było świetną okazją, aby poprzez zabawę uczyć najmłodszych bezpiecznego zachowania w okresie wakacyjnym oraz sytuacjach, które mogą mieć ogromne znaczenie dla zachowania ich życia i zdrowia. Zaprezentowano sprzęt, który jest wykorzystywany w codziennej służbie. Podopieczni dzielili się swoimi spostrzeżeniami i zadawali pytania dotyczące specyfiki pracy policjanta. Jak zawsze największą atrakcją najmłodszych był radiowóz policyjny, do którego  wsiadali jak prawdziwi policjanci i testowali urządzenia wykorzystywane w codziennej służbie.

Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości, a najbardziej z wizyty funkcjonariuszy Policji były zadowolone dzieci przebywające w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie, a najmilszym akcentem było obdarowanie najmłodszych upominkami.

Źródło: KPP Kętrzyn