Od dzisiaj, 19 lipca do 31 sierpnia PGK „Komunalnik”  uruchomił tzw. „Zieloną linię” (Linia nr 4) na trasie Kętrzyn – Czerniki – Gierłoż. Autobus miejski kursować będzie w dni pogodne (również w weekendy), gdy temperatura  będzie wynosić powyżej +20 stopni Celsjusza.

Autobus kursujący na trasie „Zielonej linii” odjeżdżać będzie z ulicy Rataja o godz. 9.00, 12.45, 15.40 i 18.19. a informacje dotyczące kursowania w danym dniu zamieszczane będą na stronie internetowej PGK „Komunalnik”

www.komunalnikketrzyn.pl

oraz stronie Urzędu Miasta Kętrzyn

 www.miastoketrzyn.pl

Ponadto można zawsze zadzwonić w sprawie kursów po nr tel. 89 752 56 60

Niestety, autobus nie będzie dojeżdżać bezpośrednio do plaży  w Czernikach  z uwagi na wielkość autobusu i zbyt wąskie drogi dojazdowe uniemożliwiające zawrócenie.  Chętni do skorzystania z plaży muszą wysiąść na przystanku w Czernikach i dalej udać się pieszo.

Nie oznacza to bynajmniej, że w przyszłości taki dojazd nie będzie realny. Jak zapowiedział dzisiaj zastępca burmistrza Maciej Wróbel, miasto zwróci się do Gminy Kętrzyn, aby wspólnie rozwiązać problem.

Zgodnie z zapowiedzią Burmistrza Miasta Kętrzyn Ryszarda Niedziółki kursy autobusu w ramach „Zielonej linii” w najbliższy weekend (piątek – niedziela) są bezpłatne.

fj