Wakacyjna akcja „TVP INFO w Twoim Mieście” zawitała do Kętrzyna. Wizyta ekipy telewizyjnej stała się okazją nie tylko, by poznać tajniki pracy dziennikarzy ale również doskonałą okazją do promocji miasta, a dla widzów w Polsce również szansą na poznanie wartych odwiedzenia miejsc.

27 lipca TVP INFO niemal przez cały dzień gościło w Kętrzynie realizując z naszego miasta program „TVP Info w Twoim Mieście”. Studio zlokalizowane zostało na terenie odbywającego się XIV Jarmarku Średniowiecznego na św. Jakuba. Głównym założeniem programu było nie tylko pokazanie historii Kętrzyna, zabytków i ciekawych miejsc, które warto odwiedzić w pobliżu ale także, a może przede wszystkim, mieszkańców którzy swoją działalnością promują miasto zarówno w skali krajowej i międzynarodowej.

– Wejście na żywo na antenę ogólnopolską co pół godziny, to był  podstawowy scenariusz programu. Do udziału i wywiadów w nim zaproponowaliśmy głównie osoby, które swoją pracą reprezentują i promują Kętrzyn zarówno na arenie  krajowej jak i międzynarodowej. Innymi słowy rozmówcy mówili o tym, z czego Kętrzyn jest znany i dlaczego do Kętrzyna warto przyjechać. Staraliśmy się pokazać nasze miasto i okolice z jak najlepszej strony między innymi po to, aby  wykrzesać u widzów w Polsce potrzebę odwiedzenia naszego miasta. Myślę, że nam się to w pełni udało – mówi Maciej Wróbel, zastępca Burmistrza Miasta Kętrzyn.

W programie, na bazie odbywającego się Jarmarku średniowiecznego na św. Jakuba, zaprezentowano całej Polsce nie tylko życie w grodzie nad Gubrem w okresie średniowiecza (działanie warsztatów rzemiosł dawnych, funkcjonowanie obozu rycerskiego – walki rycerskie) ale również dzień dzisiejszy miasta. Swoje umiejętności mieli okazję zaprezentować chociażby kętrzyńskie chóry seniorów, dzieci z formacji Hip Hop Mazury kierowanej przez Piotra Frąckiewicza oraz Jerzy Pruszyński i rolkarze z Blue Bear Team. O historii miasta i jego funkcjonowaniu oraz o miejscach wartych odwiedzenia, a także o  swojej działalności mieli okazję opowiedzieć między innymi: Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka, pracownicy Stada Ogierów, pracownicy Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego, pracownicy Wilczego Szańca, członkowie Stowarzyszenia Rekonstrukcji Militarnych Masuria, Konsulatu św. Mikołaja, Straży Granicznej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej,  a także Anna Łuczak, Jerzy Stankiewicz, Marta Sapierzyńska, Piotr Frąckiewicz i Marta Cierluk. Gościem szczególnym imprezy związanej nie tylko z programem ale przede wszystkim z Jarmarkiem średniowiecznym na św. Jakuba była Senator RP Małgorzata Kopiczko.

fj