Warsztaty plastyczne, to oferta pracowni plastycznej KCK dla dzieci w czasie wakacji. Gościem specjalnym była Wioletta Jaskólska, profesor w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

W dniach 8-12 lipca w Kętrzyńskim Centrum Kultury odbywały się warsztaty plastyczne skierowane do dzieci, które w całe lub część wakacji spędzają w mieście. Uczestniczyło w nich kilkanaścioro dzieci w wieku 6-12 lat.  Gościem specjalnym warsztatów była Wioletta Jaskólska,   profesor w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

– Jestem zaskoczona dużą ilością uczestników.  Ich zaangażowanie obserwowałam od poniedziałku 8 lipca do piątku 12 lipca. Przez cały tydzień uczestnicy bardzo angażowali się w zajęcia warsztatowe. Powstała bardzo duża ilość szkiców i prac. Jestem przekonana, że warto tego typu zajęcia kontynuować bo to są dzieci, które chcą pracować, są wrażliwe i czują ducha malarstwa – ocenia . Wioletta Jaskólska.

W trakcie warsztatów wracano między innymi uwagę na takie elementy jak: perspektywa, szukanie tematu, różnicowanie barwy czy szukanie kształtów natury. Efekty tych poszukiwań zakończonych plenerem nad jeziorkiem miejskim będzie można zobaczyć wkrótce na wystawie zorganizowanej w Kętrzyńskim Centrum Kultury.

Pracownią plastyczną KCK kieruje Justyna Kamińska, instruktorka uwielbiana wręcz przez dzieci, które miały okazję uczestniczyć w warsztatach.

fj