Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali poszukiwanego mieszkańca Olsztyna. Mężczyzna trafił do aresztu, bo kolejny raz złamał sądowy zakaz powadzenia pojazdów.

16 lipca na lotniczym przejściu granicznym w Szymanach, do odprawy na kierunku wyjazdowym z Polski na Ukrainę stawił się 37-letni olsztynianin. W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości podróżnego, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie potwierdzili, że jest on poszukiwany. Mężczyzna miał sądowy zakaz  prowadzenia pojazdów mechanicznych za jazdę pod wpływem alkoholu. Kierowca nie zastosował się do decyzji organu i ponownie wsiadł za kierownicę swojego auta. W związku z powyższym Sąd Rejonowy w Ostródzie wystawił za 37-latkiem list gończy.

Mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany i przekazany policjantom z KPP w Szczytnie. Poszukiwanemu mężczyźnie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Od początku lipca funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali na przejściach granicznych 17 poszukiwanych osób. 4 obywateli Polski ścigał wymiar sprawiedliwości za popełnione przestępstwa. Natomiast 10 Polaków i 3 Rosjan nie opłaciło wcześniej zasądzonych kar grzywien na kwotę ponad 18 tys. zł. Podróżni dopiero po opłaceniu zaległości ruszyli w dalszą podróż.

kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz