Barbara Wrzesińska, Lidia Stanisławska i Emilia Krakowska – to trzy znakomite aktorki kryjące się pod tajemniczą nazwą Old Spice Girls czyli Babski Kabaret. To one właśnie w sobotni wieczór bawiły kętrzyńską publiczność.

Zapewne każdy, kto zdecydował się w sobotni wieczór spędzić czas w kętrzyńskim amfiteatrze swojej decyzji zapewne nie żałował. Na scenie pojawiły się bowiem znakomite i znane aktorki: Barbara Wrzesińska, Lidia Stanisławska i Emilia Krakowska prezentując świetny, pełen humoru, zabawnych monologów, dowcipów i  przeplatany piosenkami spektakl poświęcony nie tylko kobietom. Program oparty między innymi na tekstach Marii Czubaszek, Mariana Hemara i Zbigniewa Korpolewskiego, a także improwizacje nawiązujące chociażby do znanych seriali telewizyjnych oraz aktualnej sytuacji  politycznej w Polsce sprawiały, że na twarzach licznie zgromadzonej widowni co chwilę gościł radosny śmiech, a ręce same składały się do rzęsistych braw.

Ponad półtoragodzinny program był znakomitym sposobem na spędzenie sobotniego wieczoru zwłaszcza, że przecież to śmiech zapewnia nie tylko zdrowie ale  i doskonale  wpływa na  samopoczucie. Spektakl obejrzało z zainteresowaniem kilkuset widzów. Wśród nich byli również Burmistrz Miasta Kętrzyn Ryszard Niedziółka i jego zastępca Maciej Wróbel z rodzinami, którzy po zakończonym spektaklu symboliczną różą podziękowali artystkom.

***

Lidia Stanisławska –  to nie tylko piosenkarka, ale chodząca skarbnica wiedzy o polskich artystach i anegdotkach z nimi związanych. Emilia Krakowska to znakomita aktorka teatralna, szerokiej publiczności kojarząca się z kolei z rolami w serialach telewizyjnych. Barbara Wrzesińska to także aktorka, ale z kabaretowym zacięciem, która bardzo długo występowała u Olgi Lipińskiej.

 

fj