14 kwietnia br. w Centrum Organizacji Pozarządowych w Kętrzynie,odbyła się miła uroczystość wręczenia mgr Marii Rutkowskiej – Kupran Dyplomu Honorowego Członka Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej.
Samorządy z Warmii i Mazur otrzymają prawie 10 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.
Jak podają źródła, Ziemia Warmii i Mazur, Kurpiowszczyzna, Kłajpeda na Litwie, ziemia grodzieńska na Białorusi, Region Kaliningradzki po II Wojnie Światowej oddany pod administrację Związku Radzieckiego, to ziemie Starożytnych Prusów. „Plemiona Prusów w średniowieczu zamieszkiwały obszary między Pomorzem, Mazowszem, Litwą a Morzem Bałtyckim. Należeli oni do grupy Bałtów, do których również zaliczano plemiona litewskie i łotewskie oraz jaćwieskie. Do...
18 kwietnia rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne.  Trwać będą do 20 kwietnia. Wczoraj uczniowie klas trzecich przystąpili do egzaminów z  historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego . Dzisiaj-z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a w piątek  z języków obcych. 
Szpital miał być apolityczny. Przez ostatnie dwa lata były starosta przekonywał mieszkańców powiatu, że taki właśnie buduje.
video
Zakończony w niedzielę turniej finałowy Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce to wielki sukces młodej Skry Bełchatów pod wodzą Radosława Kolanka.

Pogoda w Kętrzynie

Kętrzyn
bezchmurnie
7.6 ° C
7.6 °
7.6 °
83 %
2.5kmh
0 %
pt
17 °
sob
15 °
nie
15 °
pon
13 °
wt
14 °